رضا سعید در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: 520 میلیارد ریال معاونت راهبردی رئیس جمهور به عنوان سهم وام شهریه دانشجویان دانشگاه آزاد در نظر گرفته شده که به طور مستقیم به دانشگاه آزاد پرداخت نخواهد شد و دانشجویان واجدالشرایط به صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم معرفی می شوند.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر 64 درصد از کل سهم دانشجویان دانشگاه آزاد پرداخت شده که رقمی در حدود 350 میلیارد ریال است و هنوز مشخص نیست که آیا باقی مانده 520 میلیارد ریال نیز به دانشگاه اختصاص خواهد یافت یا خیر.

دانشجویان از همین امروز برای ثبت نام وام اقدام کنند

رئیس صندوق رفاه دانشجویی دانشگاه آزاد تاکید کرد: بخشنامه ثبت نام از متقاضیان و دریافت اطلاعات این افراد به واحدهای دانشگاه آزاد به خصوص واحدهای بزرگ که دارای دانشجویان تحصیلات تکمیلی هستند ابلاغ شده و دانشجویان از همین امروز می توانند با مراجعه به واحدهای خود نسبت به ثبت نام این وام اقدام کنند تا در اسرع وقت وام به متقاضیان پرداخت شود.

سعید اظهار داشت: کمیته ای متشکل از مسئولان دانشگاه، معاونت دانشجویی و معاونت اداری و مالی واحدهای دانشگاه آزاد مدارک دانشجویان را برای ارائه وام به متقاضیانی که شرایط دشوارتری برای پرداخت وام دارند بررسی می کنند.

ارائه وام شهریه به 100 هزار دانشجوی دانشگاه آزاد

وی ادامه داد: سال گذشته 600 میلیارد ریال به دانشجویان دانشگاه آزاد اختصاص داده شد که بر اساس برنامه ریزی ها در دانشگاه آزاد پیش بینی شد 120 هزار دانشجو از این وام بهره مند شوند اما با توجه به پرداخت نشدن بخشی از این وام تنها 90 هزار دانشجو از وام شهریه مصوب دولت استفاده کرده و 30 هزار دانشجو از منابع دانشگاه آزاد وام شهریه دریافت کردند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویی دانشگاه آزاد افزود: امسال نیز اگر 520 میلیارد ریال مصوب به دانشگاه آزاد پرداخت شود امکان ارائه وام به 100 هزار دانشجوی دانشگاه آزاد وجود دارد.

مدارک مورد نیاز برای ارائه وام و نحوه بازپرداخت

سعید تاکید کرد: کسانی که صلاحیت آنها توسط واحدهای دانشگاه آزاد و صندوق رفاه دانشجویان برای دریافت وام تائید شود باید یک تعهد نامه که به تائید دفترخانه اسناد رسمی رسیده باشد به دانشگاه ارائه کنند.

وی گفت: نحوه بازپرداخت این وام پس از فراغت از تحصیل دانشجویان و معرفی آنها به صندوق رفاه دانشگاه است. پس از فراغت از تحصیل دفترچه اقساطی به این افراد ارائه می شود که آنها باید وام را در 20 قسط پرداخت کنند.

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و نهم بهمن ۱۳۸۷ساعت ۲۱:۵۳ بعد از ظهر  توسط Unknown  |